Archiwum aktualności (str. 1)
Życzenia Bożonarodzeniowe24 grudnia 2020 r.Raport dot. zdalnego nauczania8 grudnia 2020 r.

Zespół Parlamentarnt ds. Przyszłości Edukacji przedstawił raport dotyczący zdalnego nauczania.

Rok szkolny 2019/2020 i 2020/2021 to czas, w którym świat walczy z pandemią COVID-19. Od wielu miesięcy, z wyjątkiem przerwy wakacyjnej i początku bieżącego roku szkolnego, nauka w szkołach prowadzona jest zdalnie, a jedyną formą kontaktu uczniów z nauczycielami jest przestrzeń wirtualna. Działania ministerstwa edukacji w celu zapewnienia dobrej zdalnej edukacji są niewystarczające co, mimo ogromnego zaangażowania nauczycieli, rodziców i samorządów, skutkuje niską efektywnością nauczania.

Dlatego 1 grudnia br. w ramach prac Zespołu Parlamentarnego ds. Przyszłości Edukacji przeprowadziłyśmy konsultacje z ekspertami i naukowcami zajmującymi się diagnozowaniem problemów nauczania zdalnego w czasach pandemii. Na podstawie debaty przygotowałyśmy diagnozę najważniejszych problemów występujących w nauczaniu zdalnym, które wymagają pilnego rozwiązania oraz rekomendacje dla Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Prezentacja (w formacie PDF) Zespołu Parlamentarnego ds. Przyszłości Edukacji dotycząca zdalnego nauczania znajduje się pod tym linkiem.

Zobacz transmisję:


K. Gajewska w podkomisji ds. edukacji domowej26 listopada 2020 r.

Już w w 2016 roku Platforma Obywatelska zgłaszała poprawki dotyczące edukacji domowej, a dokładnie, aby pozostawić rodzicom swobodę w wyborze sposobu nauczania swoich dzieci. Chcieliśmy, aby to rodzic wybierał szkołę, w której dziecko będzie realizowało obowiązek nauczania domowego. Przed 2016 r. była pełna swoboda, jeśli chodzi o edukację domową zarówno w kwestii finansowania, jak i poradni pedagogiczno-psychologicznych, oraz braku regionalizacji. To PiS wprowadził ograniczenie do szkoły, która znajduje się na terenie województwa, w którym zamieszkuje dziecko. To pierwsza decyzja budżetowa obecnej partii rządzącej - obcięcie finansowania edukacji domowej o 40 %.

Zaostrzenie przepisów godziło w słusznie nabyte prawa obywateli, wolność, swobodę wyboru szkoły, z którą się współpracuje. Dodatkowo przepisy te wprowadziły dyskryminację. Mianowicie dyskryminowane były wszystkie rodziny, rodzice i dzieci mieszkające poza Warszawą, poza Poznaniem i poza Gdańskiem. Dyskryminowane są województwa, w których szkół dysponujących doświadczeniem we współpracy z rodzinami edukacji domowej w ogóle nie ma. Były dyskryminowane rodziny mniejszości religijnych, którym odmawia się prawa do współpracy z jedynymi w kraju placówkami, które są zlokalizowane w innym województwie. Wreszcie będą dyskryminowane rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi, które korzystały na współpracy z wybranymi przez siebie placówkami. Jeżeli ograniczy się im taką możliwość, wszystkie walory owej współpracy przestaną dla nich istnieć.


Zdrowie Psychiczne Dzieci i Młodzieży20 listopada 2020 r.

Dziś odbyło się posiedzenie Komisji dot. Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży. Samobójstwa to druga po wypadkach przyczyna śmierci w wieku 9-19 lat. Wg. raportu NIK w Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia, czyli ok. 630 tys., wymaga pomocy systemu lecznictwa psychiatrycznego i psychologicznego.

Jak widać edukacja w zakresie higieny psychicznej i zdrowia to najpilniejsze zadanie dydaktyczno-wychowawcze w naszych czasach. Do zadań wszystkich nauczycieli należy budowanie przestrzeni rozwoju w szkole (zgodnie z celem edukacji), ale zespół psychologiczno-pedagogiczny powinien stanąć na straży standardów higieny psychicznej i zdrowia psychicznego społeczności szkolnej.

Wydaje się, że najważniejsza sprawa to uwzględnienie prawa dzieci/uczniów do wypoczynku – co jest szczególnie aktualne w kontekście np. dyskusji o zadawaniu prac domowych czy zmienianiu podstaw programowych. Warto sprawdzić, ile czasu mają uczniowie na odpoczynek i sen. Jeżeli w sumie uczą się w domu i szkole 8-10 godzin dziennie, to już z prostego rachunku wynika, że są przekroczone normy utrzymania higieny psychicznej i naruszone warunki dla zdrowia psychicznego i fizycznego.


Zbiórka podpisów #Trzaskowski20204 czerwca 2020 r.

✅ Wybory odbędą się 28 czerwca. Pierwszym etapem drogi Rafał Trzaskowski do pałacu prezydenckiego jest zbiórka podpisów.

Czeka nas ciężka praca. Potrzebujemy Waszej pomocy. 🤝
Wszystkie osoby, które chcą zaangażować się w kampanię wyborczą zachęcamy do kontaktu.

Informacje znajdziecie Państwo na stronie: www.trzaskowski2020.pl
Ja już zaczęłam zbierać. Wspólnie damy radę. ✌️

#PodpiszDlaRafała #Trzaskowski2020


Dziękuję za każdy głos!15 października 2019 r.


Obchody 75. rocznicy Powstania Warszawskiego1 sierpnia 2019 r.

Powstanie Warszawskie było jedną z najbardziej heroicznych i tragicznych polskich batalii II wojny światowej oraz największą akcją zbrojną podziemia w Europie okupowanej przez Niemców. Wybuchło 1 sierpnia 1944 r. Jego celem było wyzwolenie Warszawy z rąk hitlerowskich okupantów jeszcze przed wkroczeniem wojsk sowieckich oraz odtworzenie w stolicy legalnych i suwerennych władz państwowych.

Tę wyjątkową rocznicę rozpoczęłam oddaniem hołdu poległym w Parku Dreszera w Warszawie, byłam także w Łomiankach, Brwinowie, Grodzisku Mazowieckim i Błoniu.


Otwarcie kolejnego biura poselskiego! 22 lipca 2019 r.

Mamy pierwsze biuro poselskie w powiecie grodziskim! Bezpośrednio po otwarciu odbył się Klub Obywatelski z Borysem Budką i Krzysztofem Brejzą. Ze spotkania mieszkańcy wyszli pełni optymizmu i energii do walki✌️ Dobra organizacja, mobilizacja i ciężka praca- to recepta na naszą jesienną wygraną. Dziękujemy za każdą cenną radę, za Państwa uwagi, za słowa otuchy i niesamowity zastrzyk energii. Trzymajmy się razem i działajmy w każdym mieście i każdej wsi w Polsce✌️

Serdecznie zapraszam na moje dyżury poselskie do Milanówka w poniedziałki o godzinie 18:00.

#POrozmawiajmy #TwójSztab


Jest już Raport Zespołu ds. Przyszłości Edukacji30 maja 2019 r.

Celem prac Parlamentarnego Zespołu ds. Przyszłości Edukacji, któremu miałam zaszczyt przewodniczyć, było przygotowanie rekomendacji w zakresie zmian w systemie edukacji dla partii politycznych.

W trakcie ponad rocznej debaty pragnęliśmy odpowiedzieć na pytania, czego oczekujemy od polskiej szkoły i jakim społeczeństwem chcemy być w przyszłości, by później wypracować wraz z ekspertami najlepsze propozycje rozwiązań dla polskiej szkoły.

Pobierz Raport


Dla Kobiet - co było, a co będzie11 marca 2019 r.

Zaraz po odzyskaniu niepodległości Polska potrafiła dać Europie przykład postępu w równouprawnieniu kobiet. Marzec to dobry miesiąc, aby przypomnieć, co Platforma Obywatelska zrobiła dla Kobiet przez 8 lat.

➡️ Najdłuższy w Europie płatny urlop rodzicielski z 26 tygodni do pełnego roku,
➡️ urlop ojcowski,
➡️ finansowanie programu in vitro,
➡️ zasada „złotówka za złotówkę”, aby wzrost dochodów nie pozbawiał rodzin pomocy państwa,
➡️ 1000 zł przez rok od urodzenia dziecka,
➡️ budowa żłobków i przedszkoli. Program „Maluch” kilkukrotnie zwiększył liczbę żłobków w Polsce, powstawały kluby dziecięce, pojawiła się nowa forma opieki nad najmłodszymi, dzienni opiekunowie,
➡️ ułatwiliśmy legalne zatrudnienie niań,
➡️ program „Maluch na uczelni”,
➡️ karta Dużej Rodziny ze zniżkami dla rodzin wielodzietnych,
➡️ ubezpieczenie na wychowawczym dla osób bezrobotnych, pracujące na umowach zleceniach, przedsiębiorców i rolników,
➡️ wyższe ulgi podatkowe, niższe opłaty za przedszkola i bezpłatne podręczniki.

A co planujemy? Przeczytajcie naszą deklarację styczniową!


Wywiad dla zachodniemazowsze.info2 grudnia 2018 r.

PO w poprzedniej kadencji nie miała w powiecie warszawskim zachodnim swoich radnych, jak udało się wygrać w powiecie?

K. Gajewska: To zbiór wielu elementów. Trzeba wystawić jak najlepsze listy wyborcze, listy z kandydatami, którzy gwarantują dobrą, kompetentną i solidną pracę. Trzeba przygotować dobry program, program, który nie jest jedynie listą obietnic w stylu: „jak ja wygram to rząd nam wszystko da”. I oczywiście trzeba przeprowadzić rzetelną kampanię wyborczą. To recepta na zwycięstwo, a tego brakowało wcześniej. Cieszę się, że udało nam się połączyć te elementy. Teraz przed nami 5 lat ciężkiej pracy, którą udowodnimy, że warto było głosować na naszych kandydatów.

W powiecie mówi się, że jest to Pani osobisty sukces. Czy jednak poprawiłaby Pani coś?

K. Gajewska: To sukces naszej silnej drużyny Koalicji Obywatelskiej! Cieszę się, że mogłam być częścią tego sukcesu

Chyba Platformy Obywatelskiej? Ilu radnych jest z Nowoczesnej?

K. Gajewska: Fakt, nie ma radnych z Nowoczesnej, ale zapewniam, że to zwycięstwo każdego kandydata. Każdy z osobna zachęcił do głosowania na listę Koalicji Obywatelskiej i każdy równie powinien czuć się autorem tego zwycięstwa. ,To była wzorowa współpraca.

To chyba najmłodsza Rada w historii powiatu?

K. Gajewska: To prawda. Mamy bardzo młodych i energicznych radnych, ale są i bardziej doświadczeni. W moim przekonaniu to doskonała mieszanka. Jestem pewna, że to wyjdzie jedynie na dobre mieszkańcom naszego powiatu.

Po wygranych wyborach i przełamaniu hegemonii Forum Samorządowego w powiecie przyszedł czas na negocjacje. Czy radnym z Forum nie jest bliżej do PiS? W końcu w poprzednich kadencjach byli w koalicji.

K. Gajewska: Trzeba podkreślić, że dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość to partia skrajnie antysamorządowa. PiS podważa fundamenty samorządu i samorządności w Polsce. Każdy, dla kogo nasza lokalna społeczność jest ważna nie powinien negocjować z takimi ugrupowaniami. W powiatach okołowarszawskich pamiętamy jak PiS, po projekcie ustawy metropolitalnej chciał włączyć nasz powiat do Warszawy. Jeśli chodzi o Forum Samorządowe to czuję, że jest nam do siebie bardzo blisko. Większość radnych to osoby, które uczestniczą w protestach przeciwko łamaniu prawa przez PiS, pseudo reformie sądownictwa czy czarnych protestach.

Jak przebiegały negocjacje? Panowie z Forum Samorządowego to wieloletni samorządowcy, a dla Pani to pierwsza okazja do takich rozmów.

K. Gajewska: Negocjacje zakończyły się bardzo dobrze dla obu stron. Forum Samorządowe zaproponowało swojego Starostę, którym został Jan Żychliński, natomiast Platforma Obywatelska otrzymała stanowisko Wicestarosty i Członka Zarządu, którymi zostali kolejno Wojciech Białas i Romuald Reszka. Liczy się wzajemny szacunek i pozytywne nastawienie do osiągnięcia konsensusu. Mam świadomość swojego wieku i skromniejszego doświadczenia, jednak znam również swoje mocne strony <śmiech>. Kobiety w polityce reprezentują trochę inny styl, w politologii nazywa się go konsensualnym. Teraz ważne jest by skupić się na jak najlepszym rozwijaniu naszego powiatu i realizowaniu programu wyborczego.


100-lecie odzyskania niepodległości11 listopada 2018 r.

Szanowni Państwo!

Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę to okazja, aby zastanowić się nad znaczeniem patriotyzmu w naszym życiu. W obecnych czasach pojawia się pytanie - jak przejawia się miłość każdego nas do Ojczyzny.

Czynnikiem istotnym w rozwoju każdego narodu jest język ojczysty, pamięć historyczna tj. świadomość o dziejach własnego narodu. W wolnej Polsce powinniśmy tę pamięć przywoływać ku chwale tych, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolność Polski i tym którzy budowali fundamenty suwerennego państwa. Wspominamy wielkich przywódców i prostych żołnierzy. Wspominamy patriotów formacji walki i patriotów czasu budowania.

O miłości do Ojczyzny można mówić wiele. Patriotą nie jest się tylko od święta do święta czy podczas narodowych zrywów, ale jest się nim na co dzień. Wtedy, gdy szanuje się symbole narodowe, kiedy dba się o język, kulturę, podtrzymuje pamięć, ale również angażuje się w rozwój państwa demokratycznego i obywatelskiego, chodzi na wybory, wspiera swoją społeczność, uczy i wychowuje przyszłe pokolenie Polaków. Patriotyzm przejawia się w każdej sferze naszego życia.

Wolność Polski zawsze płynęła z miłości Polaków do Ojczyzny. Musimy tej miłości do Polski uczyć nasze dzieci, ale również my sami nie możemy o tej miłości zapominać.


Fundusze sołeckie30 sierpnia 2018 r.

Szanowni Sołtysi!
Chcemy wzmocnić nasze sołectwa!

Po całorocznej, ciężkiej pracy w gospodarstwach przyszedł czas na odpoczynek. Rolnicy mają nieobliczalnego szefa, którym jest natura. Nikt nie wie, jak zakończy się sezon. Pomimo fali upałów która przeszła przez całą Europę, a co za tym idzie – suszy, zebraliście plony. Zasłużyliście na odpoczynek. Chcę serdecznie podziękować Wam za trud włożony w pracę przez cały rok.

Pełne wykorzystanie potencjału polskiej wsi jest kluczowe dla rozwoju Polski. Od kilku lat obserwujemy w Polsce ogromny sukces Funduszy Sołeckich wprowadzonych przez Rząd PO-PSL. Obecnie korzysta z nich ok. 1,5 tys. gmin (73,1%) na łączną kwotę blisko 600 mln zł. Jednak ten sukces wymaga dalszego rozwoju i wyposażenia sołectw w zdecydowanie większe możliwości samodzielnego działania.

Dlatego Platforma Obywatelska wspiera akcję podjętą przez szerokie środowiska wiejskie zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy wzmacniającym Fundusze Sołeckie. Zawarte w nim propozycje dążą do optymalnego wykorzystania potencjału rozwojowego sołectw jako jednostek pomocniczych.

Po raz pierwszy określono katalog uprawnień niezbędnych do rozwoju, które obejmować będą opracowywanie programów społeczno – gospodarczych w zakresie: rozwoju infrastruktury i poprawy warunków życia mieszkańców, wzmacniania gospodarki lokalnej, rewitalizacji czy umacniania tożsamości i tradycji.

Niezwykle ważną zmianą jest możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych. Mogłyby one pochodzić np. z: ofiarności publicznej, darowizn, spadków, dochodów z gospodarowania mieniem czy z dotacji z budżetu gminy. I co równie istotne, przewidziano możliwość założenia rachunku bankowego w celu gromadzenia środków.

Istotną zmianą jest także propozycja nowego kształtu organu wykonawczego sołectwa, a mianowicie przekształcenie go w organ kolegialny. Analogicznie do rozwiązania istniejącego dla zarządów osiedli w miastach. Wówczas organem wykonawczym w sołectwie będzie rada sołecka pod przewodnictwem sołtysa, co wzmocni statusu samej rady.

Wszyscy wiemy, że najlepsze inicjatywy dla mieszkańców to są te planowane przez nich samych, oddolne, a w warszawskich gabinetach. Naszym obowiązkiem, jako polityków, jest tworzyć i wspierać wszelkie tego typu działania. Dlatego z całego serca popieram wzmocnienie Funduszy Sołeckich!


(S)Prawa Polek nad morzem11 lipca 2018 r.

W ramach projektu (s)prawa Polek wraz z posłankami Platformy Obywatelskiej odbyłyśmy spotkania w Szczecinie, Słupsku i Gdańsku. Rozmawiałyśmy o rozwiązaniach systemowych w trzech fundamentalnych filarach : równość, świadomość i opieka zdrowotna. „Równość”- to między innymi sytuacja kobiet na rynku pracy. To równe szanse w awansie, zarobkach, postrzeganiu kobiet jako liderek.

„Świadomość” – dotyczy seksualności, świadomego macierzyństwa, bezpieczeństwa kobiety i przysługujących jej praw. To wszystko dziś działa jedynie w teorii. Przykładem niech będzie tu konwencja antyprzemocowa, której zapisy nie są przez rząd PIS realizowane. I wreszcie „zdrowie” – w tej przestrzeni chcemy rozmawiać m.in. o standardach okołoporodowych, o dostępie do in vitro, o programach szczepień profilaktycznych (np. przeciwko HPV), o dostępności do badań prenatalnych. Także o profilaktyce, ale także jeszcze, o większym upowszechnieniu badań mammograficznych. Spraw, tematów jest wiele.

Zachęcam do udziału w kolejnych spotkaniach.


Posiedzenie Zespołu ds. Przyszłości Edukacji2 lipca 2018 r.

Tym razem rozmawialiśmy o nauczycielach.

Podstawą naszej dyskusji był między innymi raport NIK dotyczący kształcenia nauczycieli. Prof. Hanna Kędzierska przedstawiła prezentację „Zmiany procesu kształcenia i doskonalenia profesjonalnego nauczycieli”. Zaproponowała zmiany, które mają za zadanie pomóc stać się nauczycielem, a nie jedynie polegać na weryfikowaniu kolejnych etapów kształcenia nauczyciela.

To ogromna zmiana jakościowa w podejściu do tej, jakże ważnej profesji. Kolejne spotkanie już po wakacjach.


Wianki 2018 w Błoniu23 czerwca 2018 r.

Świętowaliśmy Wydarzenie pełne optymizmu i słońca. Wianki w Błoniu były idealnym momentem na bardziej i mniej formalne rozmowy z mieszkańcami. Wspólne świętowanie całej lokalnej społeczności dało dużo wrażeń!


Interwencja poselska w MEN13 czerwca 2018 r.

Transparentność działania jest podstawą funkcjonowania ministerstwa.

W przypadku @MEN_GOV_PL jej zabrało, dlatego z @kr_szumilas w ramach interwencji chcemy sprawdzić podstawę między innymi wypłacania nagród oraz zawierania umów przez MEN!


XX Jubileuszowe Dni Błonia10 czerwca 2018 r.

Jak co roku wspaniała atmosfera. 💃


O Trzaskowskim i Jakim w Szpilach w Superstacji9 czerwca 2018 r.

👉Patryk Jaki w 2015 roku wstrzymał od głosowania nad małą ustawą reprywatyzacyjną likwidującą „handel roszczeniami”, a teraz udaje obrońcę ludu.🤥🤥🤥

Jego obietnice nie mają pokrycia w czynach. Jak takiego człowieka można uznać za autentycznego?


Mój list do Premiera ws. CPK8 czerwca 2018 r.

Projekt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego powinien być konsultowany z mieszkańcami. Decyzje rządu wywołały ogromne spory i frustrację mieszkańców powiatu grodziskiego. Dlatego zdecydowałam się przekazać Premierowi list, w którym przypominam o konieczności prowadzenia dialogu.

#CPK


Młodzi Demokraci Warszawa wybierają!7 czerwca 2018 r.

Dziś wybraliśmy nowego przewodniczącego, a raczej przewodniczącą ;) Młodzi Demokraci Warszawa. Gratulacje dla Natalii Polubiec! To ważny moment, ale już dziś wiemy, że wszyscy Młodzi z dumą będą codziennie wspierali Rafał Trzaskowski w kampanii wyborczej. 💪

Podczas wyborów jako była przewodnicząca Młodych Demokratów w Warszawie miałam okazję powiedzieć: "Jestem dumną warszawską Młodą Demokratką. Nasze koło działa bardzo prężnie i cieszę się, że będziemy razem wspierać Rafała Trzaskowskiego w wyborach na Prezydenta Warszawy."


Spotkanie w Szymanowie nt. CPK6 czerwca 2018 r.

PiS zastał tu bardzo napiętą atmosferę. Tak to jest jak się ignoruje opinie ludzi, nie wpuszcza się wójta Baranowa na sejmową Komisję Infrastruktury, ma się wojewodę, który nie szanuje głosu mieszkańców i mówi o tym otwarcie.

#CPK


Protest Studentów5 czerwca 2018 r.

Środowisko naukowe, studenci oraz doktoranci mają uzasadnione obawy‼️

Wskazywaliśmy podczas komisji wszystkie te niebezpieczeństwa! Zgłosiliśmy kilkaset poprawek! Niestety nasz głos nie był wysłuchany. Taki jest efekt. #Ustawa20 #ProtestStudentów


#EdukacjaPrzyszłości w Ambasadzie Finlandii4 czerwca 2018 r.

Naszą pracę w Zespole Parlamentarnym ds. Przyszłości Edukacji, doceniła Ambasada Finlandii zapraszając wszystkich członków i ekspertów zespołu na spotkanie z przedstawicielami Uniwersytetu Helsińskiego. Tematem dzisiejszych prezentacji są fińskie rozwiązania w zakresie edukacji. 🎓

#EdukacjaPrzyszłości


Święto wolności4 czerwca 2018 r.

4 czerwca to święto wolności‼️

Zgodnie z uchwałą Sejmu 2013 roku "było to symboliczne zwycięstwo pokoleń Polaków, którzy nigdy nie pogodzili się ze zniewoleniem. Było to zwycięstwo „Solidarności”, przeciwko której w grudniu 1981 r. władza wysłała czołgi, chcąc siłą złamać narodowego ducha wolności”. 4 czerwca wybraliśmy wolność!

Był to moment przełomowy, pełen wzruszenia dla całej Polski. Po tylu latach niedemokratycznej, autorytarnej władzy — mieliśmy upragnione, częściowo wolne wybory, które wywodziły się z obywatelskiej walki o wolność, równość i suwerenność. Był to przebłysk nowych, pełnych nadziei czasów. Zaczął się nowy etap w historii Polski, test dla nas wszystkich.


Dzień Dziecka1 czerwca 2018 r.

Najlepsze życzenia dla wszystkich milusińskich! 😊


Prace nad #Ustawa2029 maja 2018 r.

Duża ustawa, dużo poprawek, dużo pracy - czekają nas ciężkie dwa dni nad #ustawa20. @Platforma_org jest do tego bardzo dobrze przygotowana💪

Zgłosimy wiele poprawek.


Klub Obywatelski w Grodzisku Mazowieckim28 maja 2018 r.

Bardzo dziękuję za ciekawe spotkanie Klub Obywatelski wczoraj w Grodzisku Mazowieckim. Ogromne zainteresowanie i żywa dyskusja pokazują duże zaangażowanie lokalnej społeczności. Nadchodzące referendum z pewnością ujawni jaki jest stosunek mieszkańców do pomysłu budowy Centralnego Portu Lotniczego.

Dziękuję za obecność i merytoryczną rozmowę posłom Andrzej Halicki oraz Michał Stasiński. Szczególne dziękujemy za głos "Stowarzyszeniu Zanim Powstanie Lotnisko CPK".


Dzień Matki26 maja 2018 r.

To jedno z najpiękniejszych świąt w całym roku. 🌸🌸🌸

W tym dniu ze szczególną wdzięcznością myślimy o naszych Mamach. Podziwiamy ich wytrwałość, poświęcenie i miłość, wypełniającą każdy dzień naszego dzieciństwa. Wszystkim mamom życzę spełniania marzeń, radości oraz miłości. 💖


(S)prawa kobiet w Łomiankach22 maja 2018 r.

Dziękuję za kolejne wspaniałe spotkanie (S)prawa kobiet w Łomiankach. To nie miasto Misiewicza! Mieszkają tu wspaniałe, mądre i ambitne kobiety. Te lokalne liderki opinii były wczoraj z nami na spotkaniu.

Dziękujemy za Waszą aktywność.


(S)prawa kobiet w Błoniu21 maja 2018 r.

Serdecznie dziękujemy za owocną debatę! (S)prawa Polek to sprawa nas wszystkich. Rozmawialiśmy o dostępności antykoncepcji, polityce socjalnej i potrzebie edukacji seksualnej bez ideologii.

Dziękujemy posłankom Kindze Gajewskiej, Krystynie Szumilas, Monice Wielichowskiej oraz Joannie Augustynowskiej za obecność.

Czekamy na kolejne spotkania!


Ziemia Błońska ma swoje muzeum!18 maja 2018 r.

Ekspozycja stała Muzeum Ziemi Błońskiej opowiada historię miasta i ziemi błońskiej od śladów pierwszego osadnictwa hutniczego z III wieku do lat powojennych. Serdecznie polecam szczególnej uwadze kolekcję zegarków marki Błonie.

Do końca maja wejście do Muzeum nie będzie biletowane, więc gorąco zachęcam do zwiedzania!

Więcej na temat Muzeum Ziemi Błońskiej w wydaniu specjalnym Błońskiego Informatora Samorządowego


#MarszWolności12 maja 2018 r.

#MarszWolności! Są nas tysiące! Wolni, uśmiechnięci Polacy są dzisiaj razem w obronie najważniejszych wartości! Chodźcie z nami na Plac Zamkowy! ✌️🇵🇱🇪🇺


(Sprawa)Polek25 kwietnia 2018 r.

Mamy pomysł na stworzenie Polski równej, zdrowej i świadomej. Jako kobiety Platformy będziemy rozmawiać z Wami i wspólnymi siłami stworzymy Polskę naszych marzeń. 🧡🇵🇱️💙

#SprawaPolek to szereg konsultacji Platforma Obywatelska - chcemy wypracować rozwiązania, które zagwarantują prawdziwe, a nie tylko teoretyczne równouprawnienie. 💪

W pierwszym kroku zajmiemy się kluczowymi obszarami: rynkiem pracy, dostępem kobiet do systemu ochrony zdrowia oraz edukacją - budowaniem świadomości. 💬💬

Robimy to w 100-lecie nadania praw wyborczych kobietom! ✌️


Anzac Day25 kwietnia 2018 r.

Podczas #AnzacDay upamiętniamy wszystkich dzielnych żołnierzy armii Nowej Zelandii i Australii, którzy zginęli podczas bitwy pod Gallipoli.

Śmierć poniosło 131 tys. żołnierzy. Była to największa operacja desantowa I wojny światowej.🇳🇿🇳🇿


Spotkanie z mieszkańcami Otwocka24 kwietnia 2018 r.

Byliśmy przed Sądem Rejonowym w #Otwock. Mieszkańcy tego miasta od pamiętnego lipca 2017r. - przychodzą tutaj zapalić symboliczną świeczkę.O ostatnich wydarzeniach politycznych rozmawiam z mieszkańcami #Otwock 💬,

Szacunek i podziw dla tych ludzi, którzy od kilku miesięcy spotykają się i zapalają symboliczną świeczkę - by upamiętnić


Pamiętamy!24 kwietnia 2018 r.

3 rocznica śmierci Profesora Władysława Bartoszewskiego. Nauczyciela życia i prawdziwego dyplomaty, który pokazał czym jest wartościowy dialog. Za każde przyzwoite słowo i działanie na rzecz pojednania polsko-niemieckiego - dziękujemy.


X Bal Czerwonej Róży21 kwietnia 2018 r.

W Aleksandrowie Łódzkim odbył się X Bal Czerwonej Róży u Agnieszki Hanajczyk.

Bal Czerwonej Róży to cykliczna impreza charytatywna, którą organizuje poseł Agnieszka Hanajczyk wraz z grupą przyjaciół. Ideą balu jest pozyskanie od ludzi dobrej woli przedmiotów bądź karnetów na usługi, które następnie w trakcie uroczystości zostaną zlicytowane na aukcji. Bal co roku gromadzi blisko 250 osób.
Licytujemy dla małych bohaterów.


Protest Nauczycieli #MAMYDOŚĆ21 kwietnia 2018 r.

Niestety 100 - lecie polskiej oświaty reprezentuje chaos, fundamentalizm i brak dialogu Minister Zalewskiej 💥

Jesteśmy solidarni ze środowiskiem szkolnym.

Problemy nauczycieli to problemy całej oświaty. #MAMYDOŚĆ pogardy MEN do środowisk szkolnych ❗

Nauczyciele chcą godnie zarabiać! Mają dość jałowych konsultacji i groszowych podwyżek 👎

#PopieramProtestNauczycieli


61 lat temu...25 marca 2018 r.

25 marca 1957 roku sześć krajów europejskich: Niemcy, Francja, Belgia, Holandia, Włochy oraz Luksemburg podpisało "Traktaty rzymskie" 📜📜
Traktaty rzymskie to fundament europejskiej integracji, dający początek Unii Europejskiej.
Istotą podpisania Traktatów było zniesienie barier, dążenie do utworzenia wspólnoty, podnoszenie jakości życia obywateli oraz wzrost poczucia bezpieczeństwa. 💪

Idea stawała się faktem-po latach jesteśmy jedną niebiesko- złotą rodziną w jednej europejskiej rodzinie! 🇵🇱️🇪🇺️
Kolejny dowód, że współpraca i dialog tworzą wielkie rzeczy!

Od 61 lat wspólnie! 🤝
#61EU #TakdlaEuropy


Jaka powinna być rola szkoły?19 marca 2018 r.

Zespół ds. Przyszłości Edukacji na dzisiejszym spotkaniu zadał sobie to pytanie 💬

Rodzice, nauczyciele, pedagodzy i przedstawiciele środowisk wspólnie dyskutowali o przyjaznej szkole. Dziękuję za wszystkie opinie i spostrzeżenia! Wspólnie tworzymy #EdukacjaPrzyszłości 💪👧


#DzieńKobiet 💙8 marca 2018 r.

W kobietach tkwi niesamowita moc i determinacja. Polki inspirują i tworzą. ♀🚺

To właśnie Platforma jest kobietą, która walczy i działa. Jako rząd prowadziła konsekwentną politykę dla lepszego życia Polek. Dziś jako opozycja bronimy tego i chcemy jeszcze lepszej Polski. 🇵🇱

W 100. rocznicę zdobycia prawa wyborczego - szczególnie pilnujmy i dbajmy o owoce Naszej demokracji.


Pomoc schroniskom 2 marca 2018 r.

W mroźne jak ta zimy nie możemy zapomnieć o naszych czworonożnych przyjaciołach. Dziś zawiozłam do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie - koce, aby zwierzęcy podopieczni, którzy codziennie potrzebują opieki - mogli ciepło spędzić dnie i noce.


Spotkanie w szkole w Górsku30 stycznia 2018 r.

Pozytywna atmosfera, genialni nauczyciele, ciekawe pytania i dużo śmiechu, tak można pokrótce opisać spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku.

Bardzo chętnie spotykam się z uczniami szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Jest to wspaniała okazja do porozmawiania i opowiedzenia jak wygląda sprawowanie mandatu poselskiego "od podszewki".

Serdecznie zachęcam również do korzystania z możliwości spotkania ze mną i odwiedzenia Sejmu. Wszelkie informacje znajdą Państwo tutaj.


Dzień Babci i Dziadka w Błoniu28 stycznia 2018 r.

Dziękuję za wspaniałą zabawę z okazji Dnia Babci i Dziadka w kole Emerytów i Rencistów z Błonia. Jak zawsze seniorzy pokazali mi, że dobrze się bawić można w każdym wieku.


Spotkanie noworoczne z Młodymi Demokratami26 stycznia 2018 r.

Jak zawsze dużo energii i pomysłów na Nowy Rok.

Wszystkich młodych, którzy chcieliby do nas dołączyć serdecznie zapraszam! Młodzi Demokraci są stowarzyszeniem ludzi młodych chcących uczestniczyć w budowie Polski nowoczesnej, wolnej, silnej, zajmującej godne miejsce w Europie i świecie. Pragniemy, aby w naszej ojczyźnie każdy obywatel mógł w pełni korzystać z wolności obywatelskich i gospodarczych.

Zachęcam do angażowania się w życie polityczne i społeczne. Informacje o regionalnych oddziałach Młodych Demokratów dostępne na stronie www.smd.org.pl


Zespół Parlamentarnym ds. Przyszłości Edukacji25 stycznia 2018 r.

Rozpoczęliśmy prace nad Programem dla #EdukacjaPrzyszłości w Zespole Parlamentarnym ds. Przyszłości Edukacji, któremu mam zaszczyt przewodniczyć.

Liczba gości i ekspertów dzisiejszego spotkania wskazuje na wagę tematu.

Edukacja nastawiona na rozwój, większa autonomia nauczyciela i uwolnienie programów to najważniejsze postulaty omawiane na dzisiejszym zespole.

Wiem, że wspólnie zbudujemy program dostosowany do wyzwań przyszłości. 💪


Klub Obywatelski w Łomiankach9 stycznia 2018 r.

Jak zwykle świetna atmosfera i długa dyskusja o przyszłości Polski, roli opozycji oraz zbliżających się wyborach samorządowych - tak można podsumować bardzo udane spotkanie Klubu Obywatelskiego w Łomiankach z udziałem posłanek Joanny Muchy i Kingi Gajewskiej.


Wesołych Świąt23 grudnia 2017 r.


Zgromadzenie Narodowe5 grudnia 2017 r.

Podczas Zgromadzenia Narodowego Prezydent zwrócił się z orędziem z okazji 150. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, jednego z ojców polskiej niepodległości, żołnierza i męża stanu, którego osoba i dokonania uznawane są za jedne z najważniejszych symboli odrodzenia niepodległej Polski w roku 1918.


Czytanie Dzieciom4 grudnia 2017 r.

Dziś miałam przyjemność czytać dzieciom książki w Przedszkolu Integracyjnym w Ząbkach. Było to niesamowite spotkanie, pełne uśmiechów i dziecięciej radości - serdecznie za nie dziękuję! :)


Święto Niepodległości11 listopada 2017 r.

Święto Niepodległości to symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność i odzyskania suwerenności.
Złożyłam dziś kwiaty pod Pomnikiem Piłsudskiego w Brwinowie oraz pod Pomnikiem Wolności w Grodzisku Mazowieckim.
#PatriociWolności


Polska Samorządna22 października 2017 r.

Wczoraj w Łodzi odbyła się Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej RP.
Przewodniczący Grzegorz Schetyna przedstawił program #PolskaSamorządna.
Szczegóły nowego programu dla Polski znajdziecie tutaj.


Sto lat Panie Prezydencie! 2 października 2017 r.

Uroczyste przyjęcie z okazji 74. urodzin Lecha Wałęsy.

Sto lat Panie Prezydencie!


Dopalacze kradną życie18 września 2017 r.

Debata na temat profilaktyki uzależnień wśród młodzieży nie mogła odbyć się bez uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów.

Dziękuję wszystkim zgromadzonym za inspirującą rozmowę!


Upamiętnienie ofiar II Wojny Światowej17 września 2017 r.

Najtragiczniejszy okres w historii Polski to czas ofiarnej walki i ogromnych poświęceń. Warto pamiętać o poległych w obronie wolności Naszego Kraju.

Wieńce upamiętniające tragicznie poległych żołnierzy złożyliśmy między innymi w Błoniu, Łomiankach, Lesznie oraz Brwinowie.


#WakacjezEuropą7 sierpnia 2017 r.

Wspaniały i aktywny weekend w miasteczku #WakacjezEuropą we Władysławowie oraz Darłówku. Były porady prawne, konsultacje medyczne oraz liczne gry i turnieje.

Wakacje to także doskonały czas do spotkań, rozmowy, relaksu i zabawy.

Nie ma wakacji od demokracji.


Byliśmy na #Woodstock20174 sierpnia 2017 r.

Dobrze było spotkać Was na tegorocznym Festiwalu Woodstock! To co roku wspaniała impreza, która łączy ludzi młodych z całej Polski i nie tylko.

Cieszmy się wolnością!


W hołdzie Powstańcom Warszawskim2 sierpnia 2017 r.

Oddaliśmy hołd Powstańcom Warszawskim przed Pomnikiem Małego Powstańca oraz wieczorem na Kopcu Powstania Warszawskiego, gdzie zapłonął Ogień Pamięci. Ogień będzie płonął przez 63 dni - tyle ile trwało #PowstanieWarszawskie.

Cześć pamięci Bohaterów!

#Pamiętamy #PW1944


73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego1 sierpnia 2017 r.

Uczciliśmy pamięć Powstańców Warszawskich przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej 🇵🇱️

Cześć pamięci bohaterów! Pamiętajmy, że to dzięki Ich zrywowi zawdzięczamy wolną Polskę.

#PowstanieWarszawskie #Pamiętamy #PW1944


Nie ma wakacji od demokracji!28 lipca 2017 r.

Wystartowaliśmy z mobilnym wakacyjnym miasteczkiem #WakacjezEuropą. Spotykamy się z Wami na bałtyckich plażach m.in. w Rowach, Kołobrzegu, Władysławowie, Darłówku, by rozmawiać o tym co dla Was ważne. O naszej wizji Polski, o demokracji, wolnych sądach, edukacji.

W naszym miasteczku czeka na Was wiele atrakcji - nasi parlamentarzyści, porady prawne, a także gry, turnieje i strefa kids. O 17.00 zaczynamy Wakacyjny Klub Obywatelski.
Do zobaczenia nad Bałtykiem!


W hołdzie ofiarom Rzezi Wołyńskiej11 lipca 2017 r.

W imieniu Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska złożyliśmy wieniec pod Pomnikiem Rzezi Wołyńskiej w Warszawie.

Złożyliśmy hołd polskim obywatelom, ofiarom masowej zbrodni dokonanej przez OUN-UPA w latach 1942-1947 na terenach byłych siedmiu województw II Rzeczypospolitej. W sarkofagu u stóp krzyża będzie gromadzona ziemia z 2136 miejscowości, których nazwy widnieją na tablicach.

Pamiętamy!


Zakończenie roku szkolnego23 czerwca 2017 r.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Za Wami okres wytężonej nauki i wytrwałej pracy. Chciałabym wszystkim uczniom bardzo pogratulować wyników w nauce.

Bardzo serdecznie dziękuję nauczycielom, pracownikom oraz dyrekcji szkoły za Państwa trud i wkład w rozwój naszego młodego pokolenia. To Państwo każdego dnia motywujecie do działania, wskazujecie właściwą drogę i prowadzicie swych uczniów, tak aby byli coraz lepiej przygotowani na wejście w dorosłe życie. Misją szkoły jest krzewienie w młodzieży odpowiednich postaw, wartości i ideałów. Życzę Państwu zapału do dalszej pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Życzę wszystkim, aby rozpoczynające się wakacje były czasem odpoczynku. Życzę pięknej pogody, wspaniałych przygód i szczęśliwego powrotu do szkoły.
Będziemy bronić Przystanku Woodstock7 czerwca 2017 r.

Przystanek Woodstock nie będzie miał pozytywnej opinii policji. Jeżeli Mariusz Błaszczak posiada jakieś informacje o zagrożeniach terrorystycznych, to powinien podzielić się nimi na tajnym posiedzeniu Sejmu lub na komisji ds. służb specjalnych.

Czy jeszcze jakieś inne imprezy masowe są zagrożone czy tylko organizowane przez pana Owsiaka?

Więcej w tym miejscu.


W Otwocku PiS zlikwidował gimnazja. Od teraz!18 maja 2017 r.

Radni PiS z Otwocka zlikwidowali przez pomyłkę wszystkie gimnazja już teraz, choć rok szkolny jeszcze się nie skończył. W związku z czym będzie problem choćby z wydaniem świadectw w tym roku, podstawą do zatrudnienia nauczycieli czy podstawą do dalszego funkcjonowania klas gimnazjalnych (2-iej i 3-ciej klasy) do 2019 roku, czyli do zakończenia cyklu nauczania ostatniego rocznika gimnazjalnego i pełnego wygaszenia gimnazjów.

Deforma edukacji została wprowadzona w ekspresowym tempie powodując chaos, a teraz rodzice i młodzież zbierają tego plony. Przez absurdalny pośpiech i butę rządzących.

Więcej w tym miejscu.


#MarszWolności 6 maja4 maja 2017 r.

6 maja widzimy się o godz. 13.00 na Placu Bankowym w Warszawie na #MarszWolności!

Bądźmy tam wszyscy razem, zjednoczeni i silni.

Pokażmy, że wolność jest dla nas najważniejsza!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.


Prawie 1 mln podpisów ws. #SzkolneReferendum20 kwietnia 2017 r.

Jako Platforma Obywatelska, Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz liczne organizacje rodziców i nauczycieli zebraliśmy prawie 1 mln podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji! Przekazaliśmy je dziś do Marszałka Sejmu.

Dziękujemy wszystkim Polakom za zaangażowanie i wsparcie - to wyraz ogromnego społecznego sprzeciwu wobec złych zmian w edukacji przyprowadzanych przez PiS.

Teraz czas na uczciwą debatę publiczną i referendum!


Życzenia wielkanocne15 kwietnia 2017 r.


Tworzymy program #PolskaDlaMłodych13 kwietnia 2017 r.

Polsce potrzebne jest prawo, które wzmocni rolę młodych ludzi! Głos młodych musi być słyszalny.

Tworzymy program #PolskadlaMłodych. Program, który powstanie we współpracy właśnie z młodymi. Damy przestrzeń do dialogu i szansę na przedstawianie własnych pomysłów. Konsultacje odbędą się w całym kraju. Zaczynamy już w maju.

Zobacz: http://polska-dla-mlodych.pl


Otwarcie biura poselskiego w Łomiankach6 kwietnia 2017 r.

Zapraszam do nowo otwartego biura poselskiego w Łomiankach.
Aby umówić się na spotkanie, wystarczy skontaktować się z moim biurem poselskim za pomocą zakładki Kontakt.
Jestem do Państwa dyspozycji.

Adres biura: Budynek Biurowy POLMO, ul. Warszawska 31 Łomianki


Klub Obywatelski w Łomiankach5 kwietnia 2017 r.

Pełna sala, wiele pytań o Polskę oraz żywa i otwarta dyskusja, czyli bardzo udane spotkanie Klubu Obywatelskiego w Łomiankach z udziałem poseł Kingi Gajewskiej, marszałek Małgorzaty Kidawa-Błońskiej oraz Daniela Olbrychskiego!


20-lecie polskiej Konstytucji2 kwietnia 2017 r.

Razem z Młodymi Demokratami w 20. rocznicę uchwalenia Konstytucji RP wspólnie z przechodniami przeczytaliśmy prezydentowi Andrzejowi Dudzie tekst naszej ustawy zasadniczej. Zgodnie z art. 126 ust. 2 Konstytucji RP prezydent m.in. czuwa nad jej przestrzeganiem. Żądamy jako Naród przestrzegania Jej zapisów.

#TAKdlaKonstytucji


Popieramy Strajk Nauczycieli31 marca 2017 r.

Jutro odbędzie się ogólnopolski strajk nauczycieli. Jeśli jesteś nauczycielem powinieneś wiedzieć, że:
⇰ deforma edukacji to atak na prestiż zawodu nauczyciela i próba ograniczenia jego roli;
⇰ to zmarnotrawienie 18-letniego dorobku i pracy nauczycieli i dyrektorów szkół;
⇰ to skrócenie edukacji ogólnej z 9 do 8 lat;
⇰ zmniejszenie liczby szkół spowoduje największe w historii zwolnienia;
⇰ Twoi uczniowie będą uczyć się ze złych, pisanych w pośpiechu podręczników;
⇰ nie będzie już bezpłatnych podręczników, a e-podręczniki wylądują w koszu.


"Helikopter w ogniu" dla ministra Macierewicza30 marca 2017 r.

Jako młodzi ludzie, naprawdę obawiamy się o bezpieczeństwo naszego kraju - mówiliśmy na konferencji Młodych Demokratów pod Ministerstwem Obrony Narodowej.
Minister Macierewicz zwalnia najbardziej doświadczonych generałów i pułkowników w Polsce. Przede wszystkim boimy się problemów osobowościowych ministra Macierewicza. Zachowuje się on jak dziecko w sklepie z zabawkami, a tymi zabawkami jest sprzęt dla polskiej armii. Najpierw zerwanie kontraktu na francuskie Caracale, później Black Hawk, były drony i skończyło się na starych rosyjskich śmigłowcach. A polscy żołnierze nadal czekają na nowy sprzęt.


Klub Obywatelski w Błoniu22 marca 2017 r.

Łšwietna atmosfera, pełna sala i długa dyskusja o Polsce - tak można podsumować bardzo udane spotkanie Klubu Obywatelskiego w Błoniu z udziałem przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, marszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i poseł Kingi Gajewskiej.


Zasadziliśmy w Błoniu dąb21 marca 2017 r.

Wspólnie z przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną oraz marszałek Sejmu RP Małgorzatą Kidawą-Błońską na pierwszy dzień wiosny w ramach ogólnopolskiej akcji #DrzewoPlus zasadziliśmy w Błoniu dąb. W całej Polsce za sprawą ustawy ministra środowiska Jana Szyszki wycięto od stycznia 2017 roku już blisko 2 miliony drzew. Z tego skandalicznego powodu klub PO złożył wniosek o wotum nieufności dla ministra Szyszki. Na rozpatrzenie czeka także złożona przez nas nowelizacja ustawy o ochronie środowiska, która przywraca stan prawny sprzed 1 stycznia 2017.

Kochamy Polskę zieloną! Sprzeciwiamy się masowej i bezmyślnej wycince drzew!


Spotkanie z mieszkańcami Otwocka16 marca 2017 r.

Podczas spotkania z mieszkańcami w Otwocku z poseł Urszulą Augustyn mówiłyśmy o grzechach szkodliwej reformy edukacji PiS.

50 tys pracowników szkół do zwolnienia, chaos, dwuzmianowość, brak szans na edukację profilowaną (likwidacja gimnazjów językowych, sportowych, artystycznych), zmiana rejonizacji, obniżenie poziomu nauczania i wychowania, brak darmowych podręczników, nieprzygotowana podstawa programowa, a przede wszystkim brak celu i ukierunkowania na potrzeby oraz dobro dzieci.


Spotkanie z maturzystami z 1 LO w Błoniu15 marca 2017 r.

Maturzyści z I LO im. Władysława Broniewskiego w Błoniu uczestniczyli w żywej lekcji WOS w Sejmie RP.

To najlepszy sposób, by tłumaczyć młodzieży mechanizmy działania państwa i zachęcać ją do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Więcej o wycieczkach do Sejmu w zakładce Wycieczki dla szkół


Klub Obywatelski w Błoniu13 marca 2017 r.

Każda zmiana w oświacie wymaga szerokiej oraz rzeczowej debaty publicznej. Reforma minister Zalewskiej wzbudziła sprzeciw i krytykę nauczycieli, rodziców, ekspertów, którzy uznali ją za nieuzasadnioną i nieprzemyślaną, wprowadzającą wieloletni chaos organizacyjny i programowy oraz generującą olbrzymie koszty.

Przyjdź porozmawiać o zagrożeniach związanych z reformą oświaty na otwartym spotkaniu Klubu Obywatelskiego w Błoniu z udziałem Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny oraz wicemarszałek Sejmu RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Spotkanie odbędzie się w dniu 21 marca br. o godz. 18:30 w sali kinowej Centrum Kultury w Błoniu.


Poprzyj wniosek o referendum!11 marca 2017 r.

W weekend w całej Polsce Platforma Obywatelska i Młodzi Demokraci zbierali podpisy pod referendum ws. reformy edukacji.

Nie zgadzasz się na chaos w szkole? Nie jest Ci obojętny los dzieci i młodzieży?

Chcesz nam pomóc?

♦ Wydrukuj kartę: z tego miejsca,

♦ Zbierz 10 podpisów od rodziny, znajomych, sąsiadów,

♦ Odeślij kartę na adres: Biuro poselskie ul. Piękna 11/8, 00-549 Warszawa

Każde wsparcie jest ważne!


Strajk Kobiet #8 marca6 marca 2017 r.

Popieram Strajk Kobiet 8 marca. Nie godzimy się na próby ograniczania praw i wolności kobiet w Polsce!

W Dzień Kobiet wyjdziemy na ulice w całej Polsce, aby zamanifestować nasz sprzeciw. Domagamy się równego traktowania, przestrzegania naszych praw oraz współdecydowania w sprawach, które nas dotyczą.

Przyłącz się do nas! #8marca


Dzień Kobiecości w Błoniu5 marca 2017 r.

W niedzielę w Błoniu wszystkie Panie obchodziły Dzień Kobiecości.

Wydarzeniu towarzyszyły liczne wykłady, konsultacje czy nauka samoobrony dla kobiet.


Zbieramy podpisy w obronie szkoły!1 marca 2017 r.

W całej Polsce trwa akcja PO, ZNP i innych partii opozycyjnych zbierania podpisów pod ogólnopolskim referendum w obronie szkoły.
Łšwiadomość ludzi o zagrożeniach związanych z nieprzemyślaną i kosztowną reformą edukacji PiS jest coraz większa. Takie reformy muszą być wynikiem rzetelnych badań, konsultacji z ekspertami i szerokiej debaty publicznej.

Sprawdź na: www.NiePsujcieSzkoly.pl

Podpisz się i Ty! #ReferendumSzkolne


O samorządzie w Błoniu16 lutego 2017 r.

Dużo osób, wiele pytań i ogromne zaniepokojenie działaniami PiSu.

Posłowie Platformy Obywatelskiej - premier Ewa Kopacz, poseł Kinga Gajewska, poseł Marcin Łšwięcicki oraz Marszałek Sejmiku Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc przyjechali do Błonia, aby porozmawiać o pomyśle PiS dot. poszerzenia granic Warszawy o okoliczne gminy. Byli z nami burmistrzowie, wójtowie, radni oraz mieszkańcy powiatu Warszawskiego-Zachodniego. Wszyscy opowiadamy się zdecydowanie przeciwko nieprzemyślanym i niekonsultowanym działaniom PiS! Każda gmina to odrębna historia, lokalna społeczność i inne uwarunkowania.

Wspierajmy nasze małe ojczyzny!


Solidarni z Aleppo!6 lutego 2017 r.

Dołączę do #CivilMarchforAleppo, bo mam dosyć bierności. Już w grudniu ruszył marsz z Niemiec do Aleppo, wzdłuż tak zwanego „szlaku uchodźczego”, tyle, że w przeciwnym kierunku. Nauczono nas braku sprzeciwu wobec wojny. Chcę pomóc ludziom takim jak ja, których jedyną winą jest to, że nie mieli szczęścia urodzić się w Warszawie, Londynie czy Paryżu. Drugim powodem mojego dołączenia do marszu jest „znieczulica” naszych władz i rozpowszechnianie kłamstw na temat uchodźców.

Przeczytaj tutaj.


Nie PiSujcie szkoły!31 stycznia 2017 r.

Zawiązaliśmy dziś Komitet Referendalny przeciw "deformie edukacji" rządu PiS! Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku? - to pytanie, które chcemy zadać Polakom. Każdy może zaangażować się w zbieranie podpisów!

Pobierz kartę http://niepsujcieszkoly.pl, zbierz podpisy u zainteresowanych osób i odeślij kartę do mojego biura poselskiego. Razem obronimy polską szkołę! #szkolnereferendum


Ruszamy w Polskę!17 stycznia 2017 r.

Nie poddajemy się i walczymy dalej o powrót normalności w Polsce! Nie zawiesiliśmy broni, tylko zmieniamy formę protestu. Ruszamy w Polskę z szeregiem spotkań i debat.

18 stycznia punktualnie o godz. 18.00 rozpoczniemy spotkania w 16 miejscowościach w Małopolsce.

Na rozmowę z Wami będzie czekało łącznie ponad 60 parlamentarzystów! Tak licznego zespołu na spotkaniach obywatelskich jeszcze nie było!

Do zobaczenia!

#ObywatelskieMałopolskie #PolskaObywatelska


Będziemy bronić Dekalogu Wolności!16 stycznia 2017 r.

Dokładnie miesiąc temu PiS nielegalnie przegłosował budżet w Sali Kolumnowej. Nasza reakcja była natychmiastowa i zdecydowana. Pozostaliśmy też w sali plenarnej i codziennie mówiliśmy o Dekalogu Wolności.

Więcej o #DekalogWolnosci tutaj.


Zawieszamy protest w Sejmie12 stycznia 2017 r.

Po 28 dniach zawieszamy nasz protest w Sejmie. Jeśli będzie łamanie prawa, zasad demokracji, ograniczanie wolności mediów to wrócimy z protestem. Uważamy, że budżet został przyjęty nielegalnie, apelujemy do prezydenta Andrzeja Dudy, aby go nie podpisywał. Składamy wniosek o odwołanie marszałka Kuchcińskiego, który w żaden sposób nie przyczynił się ro rozwiązania kryzysu. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w czasie protestu! Pokazaliśmy, że większość sejmowa nie może bezkarnie łamać prawa. Ogłoszonego Dekalogu Wolności będziemy bronić.


Czwarta doba protestu w Sejmie 20 grudnia 2016 r.

W związku z ograniczaniem pracy dziennikarzy w Sejmie, łamaniem Konstytucji oraz Regulaminu Sejmu żądamy:
- legalnego uchwalenia budżetu na rok 2017
- pracy dziennikarzy w Sejmie na dawanych zasadach,
- przywrócenia wykluczonego posła Michała Szczerby do obrad,
- odwołania Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, który zapoczątkował kryzys parlamentarnyApel do Pierwszej Damy Agaty Dudy19 grudnia 2016 r.

Apelujemy do Pani Prezydentowej Agaty Dudy o zajęcie stanowiska w kwestii reformy edukacji. Jest Pani z zawodu nauczycielką, także matką. Jest Pani również Pierwszą Damą Rzeczypospolitej Polskiej. Pani głos mógłby pomóc w powstrzymaniu działań, które psują polski system edukacji i szkodzą młodym Polakom.
#chaoswedukacji


Kolejny dzień protestu w Sejmie oraz przed nim19 grudnia 2016 r.

Protestujmy w Sejmie, a Wy wspieracie nas przed Sejmem. Jesteśmy razem dla wolności, dla demokracji, dla Polski!
#WolneMediawSejmie


Protest przeciwko złej reformie edukacji18 grudnia 2016 r.

Wspólnie zaapelujmy do prezydenta Andrzeja Dudy, aby stanął w obronie dobra naszych dzieci i przyszłości polskiej edukacji!Spotkajmy się w poniedziałek 19.12 o godz. 17.00 pod Pałacem Prezydenckim. Pokażmy siłę!


Wolny Sejm, wolne media, wolni Polacy!17 grudnia 2016 r.

Rozpoczęliśmy całodobowy, bezterminowy protest w Sejmie.
Wesprzyjcie nas!


Zjednoczona opozycja walczy o równe prawa16 grudnia 2016 r.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wyczerpał zaufanie całej opozycji. W związku z ograniczeniem praw dziennikarzy w Sejmie oraz z bezprawnym wykluczeniem z obrad posła Michała Szczerby rozpoczęliśmy protest w Sejmie. Marszałek Marek Kuchciński przeniósł wtedy obrady do Sali Kolumnowej. Tam, bez obecności mediów oraz posłów opozycji odbyło się głosowanie m.in. nad budżetem na 2017 rok.


#WolneMediawSejmie16 grudnia 2016 r.

Plan marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego dotyczący zmian w organizacji pracy dziennikarzy w Sejmie skutkuje ograniczeniem im dostępu do parlamentarzystów, a tym samym ogranicza się prawo obywateli w dostępie do informacji. Posłowie Platformy Obywatelskiej nie godzą się na to. Chcemy swobody w wykonywaniu pracy dziennikarskiej w Sejmie.


Lech Wałęsa razem z PO na rocznicę 13 XII 198113 grudnia 2016 r.

Nie pozwolimy na zakłamywanie historii. Gdyby nie Lech Wałęsa i ludzie Solidarności, dziś nie byłoby wolnego Sejmu! W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Klub Parlamentarny Platformy Obywatelskiej spotkał się na uroczystym posiedzeniu z legendarnym przywódcą Solidarności - Lechem Wałęsą.


Wigilia z biurze poselskim w Błoniu10 grudnia 2016 r.

Wigilia PO Błonie w biurze poselskim moim oraz europosła Michała Boniego w Błoniu już za nami! Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność i wprowadzenie nas w świąteczny nastrój.


Spotkanie z gimnazjalistami z Leszna26 listopada 2016 r.

Gimnazjaliści to fantastyczna młodzież, bardzo ciekawa świata. Osiągają bardzo dobre wyniki w prestiżowych, międzynarodowych badaniach. Są w europejskiej i światowej czołówce edukacyjnej. Bądźmy z nich dumni!


Czytajmy dzieciom!23 listopada 2016 r.

Codzienne czytanie dziecku jest niezwykle ważne, zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny oraz jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych.


Klub Obywatelski w Piasecznie15 listopada 2016 r.

W Piasecznie w ramach Klub Obywatelski rozmawialiśmy o skutkach rewolucji w oświacie, przygotowaniu samorządu piaseczyńskiego do zmian oraz konsekwencjach dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Była bardzo duża frekwencja! Temat edukacji jest dla ludzi bardzo ważny!


19 listopada manifestacja w obronie szkoły!3 listopada 2016 r.

19 listopada w Warszawie odbędzie się wielka manifestacja "STOP reformie edukacji"!

Rodzice, nauczyciele, uczniowie, samorządowcy - bądźmy tam wszyscy razem, solidarnie!

Wyraźmy sprzeciw wobec chaosu w edukacji, nieprzemyślanym działaniom i szkodzeniu polskiej szkole.


Po gimnazjum nie jesteśmy gorszym sortem!2 listopada 2016 r.

Minister edukacji Anna Zalewska ciągle powtarza, że gimnazja się nie sprawdziły, że nie wyrównują szans. Jednak wszystkie badania polskie i zagraniczne pokazują wręcz odwrotnie.
Pani minister nie przedstawia żadnych badań, nie chce rozmawiać, lekceważy setki tysięcy podpisów zebranych w obronie gimnazjów, lekceważy protestujących uczniów, rodziców i nauczycieli.
Jej reforma jest nieprzemyślana, kosztowna i szkodliwa.
Razem z Młodzi Demokraci Warszawa popieramy wniosek o odwołanie ze stanowiska ministra edukacji Anny Zalewskiej.


Pierwszy rok kadencji w Sejmie25 października 2016 r.

To był bardzo pracowity dla mnie rok w Sejmie. Przeprowadziliśmy wiele spotkań i konsultacji z nauczycielami, samorządowcami i rodzicami w sprawie planowanej złej reformy edukacji. Zorganizowaliśmy wiele konwencji programowych w całym kraju i rozmawialiśmy z Wami o naszym programie dla lepszej Polski.

To dopiero początek naszej trudnej drogi, ale dziękuję, że jesteście z nami! #PolskaObywatelska


#CzarnyProtest3 października 2016 r.

Takiego protestu kobiet w Polsce jeszcze nie było! To, co się dziś działo w całym kraju - na ulicach, uczelniach, w urzędach, restauracjach i w wielu innych miejscach musi dać rządzącym do myślenia! Platforma Obywatelska jest za utrzymaniem obowiązującego kompromisu aborcyjnego. Nie godzimy się na ingerencję polityków w prawa kobiet!

#CzarnyProtest #CzarnyPoniedziałek #PrawaKobiet #SzanujmyKompromis


Konwencja Programowa2 października 2016 r.

W niedzielę odbyła się Konwencja Programowa #PolskaObywatelska 2.0, której gościem specjalnym był Lech Wałęsa! Pozytywna energia, wspaniali ludzie i poważna dyskusja o przyszłości Polski. Przyjęliśmy "Deklarację programową", którą możecie przeczytać tutaj.

Z tym materiałem idziemy dalej rozmawiać i konsultować z Polakami! To dopiero początek ciężkiej pracy


Spotkanie opozycji z JŚ Dalajlamą26 września 2016 r.

Jego Świątobliwość Dalajlama spotkał się z posłami opozycji we Wrocławiu.
Szczególne znaczenie miały Jego słowa o znaczeniu edukacji we współczesnym świecie. Mówił, że to jedno z najważniejszych zadań naszej cywilizacji. Wyjaśniał, że świeckie podręczniki nie zauważają humanistycznych wartości, takich jak współczucie i dlatego już w przyszłym roku wyjdzie podręcznik szkolny Jego autorstwa.


Rada Programowa PO w działaniu!23 września 2016 r.

Kiedy inni marnują czas na dyskusję o dymisjach i niespełnionych obietnicach, my pracujemy nad nowym programem #PolskaObywatelska.
Efekty naszej pracy zaprezentujemy już 2 października.
Do zobaczenia w Gdańsku!


W Łodzi o programie dla młodych rozmawiali młodzi8 września 2016 r.

Platforma Obywatelska dyskutuje o programie nie na miesiąc, ale 3,5 roku przed wyborami.
Hasło "uwolnić energię Polaków" jest cały czas aktualne. Jesteśmy kreatywni i pracowici. Nie możemy czekać, aż ktoś zatrudni wszystkich młodych. To się nigdy nie stanie. My sami powinniśmy zakładać własne firmy. Bierzmy sprawy w swoje ręce!
Ale problem rodzi się już na etapie edukacji: za mało jest nauki przedsiębiorczości w polskich szkołach. Musimy więc zacząć uczyć dzieci jak być przedsiębiorczym już od najmłodszych lat!


Chiński "Nowy Jedwabny Szlak" szansą dla Polski!7 września 2016 r.

Wzięłam udział w polskiej delegacji parlamentarnej do Chin na zaproszenie Polsko-Chińskiego Forum Współpracy w kooperacji z Chinese Poeple's Institute of Foreign Affairs.
Wyjazd obejmował m.in. spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Handlu oraz organizacjami odpowiedzialnymi za kierowanie projektem "Pasa i Szlaku", czyli nowego "Jedwabnego Szlaku" pomiędzy Chinami i Europą - najważniejszym chińskim partnerem gospodarczym.
Koncepcja "Nowego Jedwabnego Szlaku" jest dużą szansą na rozwój relacji zarówno polsko – chińskich, jak też wzrost roli Polski w handlu europejsko – chińskim. Równocześnie ze względów geograficznych Polska staje się naturalnym wejściem Jedwabnego Szlaku do Europy Zachodniej, a zatem granicą Unii Europejskiej. Sytuacja ta ma w sobie bardzo duży potencjał rozwojowy dla relacji polsko – chińskich.


Klub Obywatelski w Gorzowie Wlkp.5 września 2016 r.

Jakie są oczekiwania młodych ludzi względem szkoły, uczelni? Jakie szanse mają na rynku pracy?
Zapraszam 7 września na Klub Obywatelski w Gorzowie Wielkopolskim.
Będziemy rozmawiać o aktualnych problemach ludzi młodych w Polsce - edukacja i szkolnictwo wyższe, rynek pracy i zaangażowanie społeczne Młodych.
Do zobaczenia!


O reformie edukacji we Wrocławiu4 września 2016 r.

Dzisiaj we wrocławskim Ossolineum spotkaliśmy się z rodzicami, nauczycielami i ekspertami, żeby rozmawiać o złej reformie edukacji, którą przeprowadza PiS. Przedstawione pozytywne recepty na przyszłość oraz rozwiązania wpiszemy do naszego programu #PolskaObywatelska 2.0.
Polska szkoła potrzebuje rozsądnej ewolucji, a nie rewolucji i cofnięcia do PRL, które odbije się na następnych pokoleniach. Zmiany proponowane przez PiS są niebezpieczne również dla szkół i nauczycieli – przekształcenia wstrzymają inwestycje i rozwój infrastruktury i spowodują zwolnienia nie tylko nauczyciel, ale i innych pracowników szkół.
Nie możemy się na to zgodzić, dlatego wspólnie przyjęliśmy i podpisaliśmy Deklarację Wrocławską.


Tworzymy program dla Młodych!10 sierpnia 2016 r.

Jedną z najważniejszych rzeczy jaką będziemy uwzględniali w naszym programie jest program dla młodych. Chcemy odzyskać zaufanie i wiarygodność wśród ludzi młodych, bo to co łączy Platformę Obywatelską i młodych to miłość do wolności.


Zapowiada się intensywna jesień!9 sierpnia 2016 r.

24 września - ogólnopolski zjazd Klub Obywatelski
1 października - kongres programowy Platformy Obywatelskiej w Gdańsku i podsumowanie cyklu regionalnych konwencji programowych ‪#‎PolskaObywatelska‬ 2.0

Nasz program będzie odpowiadał na oczekiwania Polaków. Chcemy kraju przewidywalnego, gdzie rząd dobrze współpracuje z samorządami, gdzie prowadzi się odpowiedzialną politykę i dba o relacje z zagranicznymi partnerami.

A przed kongresem jeszcze cała seria konwencji regionalnych - sprawdźcie ich kalendarz na naszej stronie.


72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego '441 sierpnia 2016 r.

W związku z 72. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w 1944 r. złożyłam w imieniu Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska kwiaty pod pomnikiem gen. Stefana Roweckiego „Grota”.

Pamięć o tamtych tragicznych czasach, powstańcach i ich bohaterskich czynach musi być szczególnie dziś pielęgnowana, zwłaszcza wśród młodego pokolenia. Bądźmy dumni z naszej historii.

Pamiętajmy!


Hołd ofiarom Rzezi Wołyńskiej11 lipca 2016 r.

Uczciliśmy pamięć pomordowanym Rodakom i obywatelom polskim innych narodowości oraz członkom Armii Krajowej, Samoobrony Kresowej i Batalionów Chłopskich, którzy podjęli dramatyczną walkę w obronie polskiej ludności cywilnej.
Tragedia Polaków na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej winna być przywrócona pamięci historycznej współczesnych pokoleń. Jest to zadanie dla wszystkich władz publicznych w imię lepszej przyszłości i porozumienia narodów naszej części Europy, w tym szczególnie Polaków i Ukraińców.
Jako Klub Platforma Obywatelska złożyliśmy projekt uchwały, w którym wzywamy do pamięci o ofiarach konfliktów polsko-ukraińskich z pierwszej połowy XX wieku. Potrzebne jest wspólne dochodzenie do prawdy historycznej, wspólna troska o oznaczenie miejsc tragedii i upamiętnienie niewinnych ofiar.


Nadia Sawczenko w Polsce7 lipca 2016 r.

Nadia Sawczenko jest ukraińską lotniczką i posłanką Rady Najwyższej Ukrainy skazaną na 22 lata pozbawienia wolności przez rosyjski sąd. Wczoraj przyjechała do Polski, aby podziękować posłom Platformy Obywatelskiej za zaangażowanie w jej uwolnienie, wsparcie i solidarność. Jej odwaga była inspiracją dla wszystkich, którzy kochają wolność. Będziemy współpracować na stopie wymiany doświadczeń parlamentarnych, organizacji pracy biur poselskich oraz aktywności w Internecie


Nie dla zaostrzenia kompromisu aborcyjnego!6 lipca 2016 r.

Jako Platforma Obywatelska nie zgadzamy się na zaostrzenie kompromisu aborcyjnego! Zdarzają się przypadki, kiedy te zabiegi są absolutnie konieczne dla ratowania życia oraz zdrowia kobiet i dziewczynek. Rocznie w Polsce dokonuje się 1.000 zabiegów legalnej aborcji. Podziemie aborcyjne szacuje się na blisko 100.000 zabiegów nielegalnej aborcji. Lepsza edukacja seksualna, bardziej dostępna antykoncepcja, pomoc państwa a nie ostracyzm - tego potrzebują kobiety w Polsce.


Klub Obywatelski w powiecie krakowskim4 lipca 2016 r.

Czy konflikt między pokoleniami rzeczywiście istnieje?
W sobotę 9 lipca o godz. 18.00 w remizie Osp Skała w powiecie krakowskim zapraszam na wyjątkowe spotkanie Klub Obywatelski.
Będziemy dyskutować razem z posłem Bogusław Sonik, Marszałkiem Małopolski Jacek Krupa oraz Robert Maciaszek. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych - młodych i tych trochę starszych! ;)


Konwencja programowa we Wrocławiu3 lipca 2016 r.

Za nami piąta konwencja programowa - tym razem dyskutowaliśmy we Wrocławiu. Samorządność, praworządność i europejskość - to trzy filary, na których budujemy nasz nowy program dla Polski i Polaków ‪#‎PolskaObywatelska‬ 2.0.
Chcemy samorządów bliższych obywatelom, chcemy Polski praworządnej z realną odpowiedzialnością polityków, chcemy Polski europejskiej, aktywnie współtworzącej Unię Europejską.


Koniec roku szkolnego!24 czerwca 2016 r.

Dziś dobiegł końca kolejny rok szkolny. Gratuluję wszystkim uczniom osiągnięć w nauce ;) Dziękuję nauczycielom za trud i wkład w rozwój młodego pokolenia.
Życzę wszystkim, aby rozpoczynające się wakacje były czasem odpoczynku, radości oraz nabrania sił do dalszej pracy i nauki. ;)


W Rzeszowie o cyfryzacji19 czerwca 2016 r.

„Żeby Polska poszła w stronę przyszłości musi iść drogą cyfryzacji. Musimy myśleć nowocześnie a nie anachronicznie. Internet musi być dla każdego, w każdym zakątku Polski, dostępny w dobrej jakości. Niezależnie czy jestem w szpitalu, w urzędzie, na przystanku, w szkole czy na rynku w Rzeszowie- w miejscach publicznych z siecią Wi-Fi i hot spotami, Internet ma być dostępny za darmo” – mówiłam podczas konwencji programowej w Rzeszowie dotyczącej cyfryzacji.

Zobacz na YouTube.


Pierwsza konwencja programowa w Rzeszowie18 czerwca 2016 r.

W sobotę odbyła się pierwsza Konwencja programowa Polska Obywatelska 2.0. Postanowiliśmy przeprowadzać nasze debaty tak, żeby każdy mógł w nich brać udział. Chcemy tworzyć program z Wami! Rzeszów muszę zaliczyć do bardzo udanych spotkań! Następne - kierunek Gorzów Wlkp., Bydgoszcz i Gdańsk :)
‎#PolskaObywatelska‬‬


Dni Błonia12 czerwca 2016 r.

W trakcie dzisiejszych Dni Błonia częstowałam mieszkańców pyszną zupą :) Rozdałam ponad 500 porcji. Serdecznie gratuluję zwycięzcom meczów oraz biegu Run For Fun, którym miałam przyjemność wręczyć medale!


Młodzi są w Polsce potrzebni7 czerwca 2016 r.

Czy w polskim życiu publicznym potrzebny jest podmuch świeżości? Co młodzi mogą wnieść do debaty publicznej?
O potrzebie uczestnictwa i zaangażowania młodych ludzi rozmawialiśmy podczas Klub Obywatelski w Piotrkowie Trybunalskim.


Klub Obywatelski w Piotrkowie Trybunalskim2 czerwca 2016 r.

Już w najbliższy poniedziałek serdecznie zapraszamy z Arkadiuszem Myrchą na Klub Obywatelski w Piotrkowie Trybunalskim! Będziemy mówić o uczestnictwie młodych w sferze publicznej i społecznej.

Archiwum aktualności:

Aktualności   str. 2   str. 3   str. 4   str. 5

Jestem na Facebooku
Dyżury poselskie

W celu umówienia na spotkanie proszę o wcześniejszy Kontakt z Biurem i krótkie przedstawienie sprawy.
kontakt@kingagajewska.pl
www.kingagajewska.pl
Biuro Poselskie w Błoniu
ul. Kościuszki 2
05-870 Błonie
Biuro Poselskie w Milanówku
ul. Grudowska 6
05-822 Milanówek
Biuro Poselskie w Ząbkach
ul. Piłsudskiego 2
05-091 Ząbki