Archiwum aktualności (str. 4)
Spotkanie z uczniami gimnazjum25 stycznia 2016 r.

Gościłam dzisiaj w Sejmie uczniów gimnazjum z Zespołu Szkół w Głusku. Wspólnie zwiedziliśmy gmach budynku i rozmawialiśmy o pracy posła. Serdecznie zachęcam inne grupy do odwiedzin w Sejmie (więcej w zakładce Wycieczki dla szkół). To doskonała okazja do zdobycia nowej wiedzy i praktycznej lekcji obywatelskiej.


Konferencja "Zamach na edukację. Stop!"20 stycznia 2016 r.

20 stycznia w Sejmie odbyła się duża konferencja, w której uczestniczyło blisko 300 osób zaangażowanych w tematykę edukacji, zwłaszcza gimnazjów - uczniowie, rodzice, pedagodzy, dyrektorzy szkół, eksperci i samorządowcy.

W pierwszej części zostały zaprezentowane stanowiska inicjatyw obywatelskich, które powstały jako sprzeciw wobec - proponowanej przez rząd - likwidacji gimnazjów:
- "Razem dla gimnazjów" Związku Nauczycielstwa Polskiego - akcja zebrała już ponad 250 tys. podpisów.
- "Ratujmy gimnazja" - akcja, w którą włączyło się blisko 1120 szkół, zorganizowana przez 24 Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Toruniu, zebrała 220 tys. podpisów pod petycją przeciwko likwidacji gimnazjów.
- "Nie dla likwidacji gimnazjów" - wydarzenie na Facebooku, którego założycielem jest Filip Górski, zebrało przeszło 66 tys. uczestników.
- "STOp likwidacji gimnazjów" - petycja Społecznego Towarzystwa Oświatowego w obronie gimnazjów skierowana do przedstawicieli najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej.

W drugiej części głos zabrali eksperci:
- dr Maciej Jakubowski, z Evidence Institute oraz Uniwersytetu Warszawskiego,
- prof. dr. hab. Zbigniew Marciniak - przewodniczący zespołu bolońskiego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, wypowiadający się także w imieniu Rady Szkolnictwa Wyższego,
- prof. dr hab. Krzysztof Konarzewski - Członek Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN,
- Przemysław Krzyżanowski - wiceprezydent Koszalina i Przewodniczący Komisji Edukacji Związku Miast Polskich,
- Posłanka Marzena Okła-Drewnowicz, która jest socjologiem, przedstawiła wstępne wyniki przeprowadzonego przez siebie badania dotyczącego postrzegania gimnazjów. Uczestniczyło w nim około 1500 ankietowanych, wśród nich było 783 gimnazjalistów, 447 rodziców gimnazjalistów i 289 nauczycieli. 81,73 proc. z nich opowiedziało się przeciw likwidacji gimnazjów; 15,86 proc. było za, a 2,41 proc. odpowiedziało, że nie wie.

Więcej informacji z konferencji "Zamach na edukację. Stop!" na stronie www.ZamachNaEdukacje.pl.


Walczymy o 6-latki oraz o gimnazja!15 grudnia 2015 r.

Inicjatywa Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska stanowi płaszczyznę szerokiej dyskusji, angażującej różne środowiska – uczniów, nauczycieli, rodziców, ekspertów, parlamentarzystów i organizacje pozarządowe. Proponujemy głęboką dyskusję na temat systemu szkolnictwa, tak by stworzyć najdogodniejsze warunki dla dzieci i młodzieży w polskich szkołach - na zasadzie ewolucji, a nie rewolucji.

Rząd zniósł obowiązek szkolny dla dzieci 6-letnich i obowiązek przedszkolny dla dzieci 5-letnich, a także planuje szereg zmian w systemie oświaty, w tym likwidację gimnazjów i wiele innych. Proponujemy pogłębioną dyskusję różnych środowisk zaangażowanych w problematykę polskiej oświaty, aby poznać ich stanowiska i wypracować najlepsze rozwiązania.

W związku z tym 20 stycznia 2016 r. w Sejmie RP, z inicjatywy Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska, odbędzie się konferencja poświęcona zmianom w edukacji proponowanym przez rząd.

Celem organizowanej przez nas konferencji było przedstawienie opinii ekspertów, organizacji pozarządowych, nauczycieli, rodziców i uczniów na temat zmian w ustawie o systemie oświaty dotyczących likwidacji gimnazjów. Merytoryczne i rzeczywiste konsekwencje tych zmian nie były dotąd przedmiotem debaty publicznej z udziałem zainteresowanych i zróżnicowanych w swoich opiniach stron. Dlatego, jako przedstawiciele opozycji parlamentarnej, wyszliśmy z inicjatywą organizacji konferencji, na której swoje opinie przedstawiły wszystkie zainteresowane strony.

Zapraszam na stronę: www.ZamachNaEdukacje.pl.


Moje biura poselskie1 grudnia 2015 r.

Zapraszam do moich biur poselskich - w Warszawie pod adresem ul. Piękna 11/8 oraz w Błoniu - ul. Kościuszki 2. W celu umówienia się na spotkanie bardzo proszę o przejście do zakładki Kontakt. Dyżury poselskie odbywają się w każdy poniedziałek. Więcej informacji o terminach dyżurów na stronie głównej.

Jestem do Państwa dyspozycji!


Zaświadczenie o wyborze na Posła7 listopada 2015 r.

Dzisiaj odebrałam zaświadczenie o wyborze na Posła na Sejm RP VIII kadencji. Dziękuję wszystkim za oddany na mnie głos. Obiecuję Państwa godnie reprezentować oraz zrealizować swoje cele, z którymi szłam do Sejmu. Będę w szczególności dbać o nowoczesną edukację, o wyrównywanie szans edukacyjnych dla najmłodszych, o lepszy start dla ludzi młodych, o aktywizację sportową naszego społeczeństwa oraz o integracje międzypokoleniową.

Zachęcam do kontaktu ze mną.


Archiwum aktualności:

Aktualności   str. 2   str. 3   str. 4   str. 5





Jestem na Facebooku
Dyżury poselskie

W celu umówienia na spotkanie proszę o wcześniejszy Kontakt z Biurem i krótkie przedstawienie sprawy.




kontakt@kingagajewska.pl
www.kingagajewska.pl
Biuro Poselskie w Błoniu
ul. Kościuszki 2
05-870 Błonie
Biuro Poselskie w Milanówku
ul. Grudowska 6
05-822 Milanówek
Biuro Poselskie w Ząbkach
ul. Piłsudskiego 2
05-091 Ząbki